W czym pomaga kalkulator OC

zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu KGHM POLSKA MIEDŹ

Kalkulator OC pomaga w wyliczeniu kosztów, jakie musi ponieść kierowca, który chce ubezpieczyć samochód. Wówczas formularz, w którym chcemy obliczyć cenę każe wprowadzić informację dotyczącą wieku kierowcy, stażu posiadanego prawa jazdy, markę oraz rocznik samochodu i ewentualne dane o wcześniejszych ubezpieczeniach.

www.cmd.org.pl

Im dłuższy staż tym większe zniżki oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, im mniej kolizji tym również zniżki wzrastają. Kalkulator pomaga wybrać najlepszą ofertę, najbardziej ekonomiczną dla konkretnego klienta.

Kiedy już wyliczymy wysokość kosztów ubezpieczenia dobrze jest skonfrontować to z pracownikiem oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego i upewnić się, że właśnie taka cena nas obowiązuje. Ponieważ wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe połączone są ze sobą programami fachowcy sprawdzają czy wprowadzone wcześniej dane są prawdziwe.

Czy kierowca nie miał żadnych kolizji, co mogłoby spowodować zwiększenie opłat za ubezpieczenie. W wielu towarzystwach lojalność klienta wynagradzana jest odpowiednimi zniżkami i tak w przypadku przedłużania umowy klient może liczyć na rabat lub dodatkowe ubezpieczenie w ramach tej samej umowy.

Patrząc jednak z drugiej strony klient również musi zadbać o to, żeby mieć korzystane warunki ubezpieczenia. Bardzo często praktykowane jest dopisywanie kierowcy do drugiego, który jest posiadaczem samochodu oraz zniżek właśnie dzięki temu historia ubezpieczenia młodego kierowcy jest dłuższa i w przypadku zakupu samochodu może liczyć na zniżki.

Należy pamiętać, że jeśli do ubezpieczenia dopisany jest inny kierowca opłaty z pewnością wzrosną proporcjonalnie do podwójnego ryzyka kolizji..