Ubezpieczenie dla osoby chorej za granicą

analiza ryzyka

Ubezpieczenia dla osób chorych można przede wszystkim podzielić na takie gdzie osoba ubezpieczona przebywa na stałe za granicą lub przebywa tam tymczasowo na okres wycieczki/urlopu. Każda wycieczka zagraniczna jest ubezpieczona większość przezornych osób dodatkowo korzysta z ubezpieczenia jest to wtedy ubezpieczenie krótkoterminowe na czas wyjazdu. Ubezpieczają wtedy nie tylko zdrowie, życie, ale również bagaż.

www.xm3.com.pl

Jeśli chodzi o długoterminowe ubezpieczenia to wszystko zależy od tego, w jakim miejscu się znajdujemy większość ubezpieczycieli ubezpiecza osoby nie tylko na terenie Polski, ale również na terenie całej Unii Europejskiej, jeśli jednak znajdujemy się poza nią warto sprawdzić czy w tych miejscach ubezpieczenie również jest ważne. Ubezpieczenia za granicą są o tyle ważne, że w przeciwieństwie do miejsca zamieszkania nie wiemy gdzie udać się po pomoc medyczną, często nie znamy na tyle dobrze języka obcego by móc porozumieć się i wytłumaczyć, co dokładnie nam dolega. W takich sytuacjach właśnie ubezpieczenie jest bardzo przydatne, otrzymujemy dokument, który potwierdza, że z takowego korzystamy jak również instrukcję, z kim i w jaki sposób mamy się kontaktować.

To, że posiadamy ubezpieczenie w Polsce nie oznacza, że nie możemy korzystać z innych ubezpieczeń, jeśli przebywamy za granicą dłużej warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy skorzystać z ubezpieczenia w miejscu tymczasowym. Ubezpieczyciele sprawdzają miejsce, do którego się udajemy podlega ono ocenie ryzyka oraz kosztów leczenia, które oczywiście jest różne w zależności od tego gdzie jesteśmy..