Spinning

korty do badmintona poznań jak obliczyć vo2max

Ćwiczenia, wykonywane na siłowni, mają bardzo różne postaci. Można trenować na specjalnych urządzeniach, kształtujących określone partie mięśni, podnosić właściwie dobrane ciężary czy udać się na zajęcia fitness. Wśród różnorodnych ćwiczeń bardzo dużą popularnością cieszy się także spinning. Dyscyplina ta polega na jeździe na specjalnym rowerze treningowym w zamkniętym pomieszczeniu przy akompaniamencie muzyki.

Sprzęt ten różni się zdecydowanie od zwykłych rowerów, dostępnych na siłowniach. Spinning pozwala spalić sporo kalorii, ponieważ jest sportem wysiłkowym. Pobudza także do pracy różne partie mięśni, zwłaszcza nóg i brzucha. Spinning poleca się wykonywać pod czujnym okiem instruktora.

tdu.com.pl

Trening powinien być odpowiednio dopasowany do możliwości danej osoby. Ma on charakter interwałowy, ponieważ przez kilka minut pedałuje się szybko, a przez parę następnych wolno. Istnieje wiele kombinacji, by każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie. Należy pamiętać, by nie jeździć na rowerze dłużej niż czterdzieści pięć minut, aby nie przemęczać organizmu.