Podwodna walka z krążkiem

Chociaż hokej podwodny w tym roku obchodzi swoje sześćdziesiąte urodziny, wciąż jest dość niedocenianą dyscypliną sportową. Powstał, jako forma zimowego treningu dla nurków, ale okazał się być świetną rozrywką.

Aktualnie odbywają się już kolejne mistrzostwa z jego zakresu, nawet na terenie Polski. Jak głoszą przepisy, gra toczy się między dwiema sześcioosobowymi drużynami.

www.euroalians.pl

Każdy z zawodników ma na sobie lekkie wyposażenie do nurkowania, a także krótki kij, ochraniacz na jednej ręce i czepek. Rozgrywki odbywają się na dnie basenu, gdzie zawodnicy odbijają kijami ciężki krążek.

Tak jak w tradycyjnym hokeju, gracze mają za zadanie trafić krążkiem do bramki przeciwnika, jednocześnie broniąc własnej. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność nabierania powietrza, bo rozgrywający znajdują się na głębokości około dwóch do trzech metrów.

W tym celu wypływają na powierzchnię w trakcie rozgrywki. Hokej podwodny jest bardzo emocjonujący, chociaż mecz jest krótki, bo obie połowy trwają łącznie tylko pół godziny.