Koszt Ubezpieczenia OC i AC

https://unhuman.pl/firm-pol-1371545790-Turbokolor.html Zobacz alior bank kontakt i zapytaj o usługi bankowe

Ciężko jednoznacznie określić, jaki jest koszt OC oraz AC, ponieważ jest on zależny od wielu zmiennych. To ile zapłacimy za jedno czy oba ubezpieczenia zależy od tego jak długo posiadamy prawo jazdy, jak długo posiadamy pojazd, jaki pojazd posiadamy czy w przeszłości byliśmy uczestnikami wypadku czy zdarzenia drogowego czy chcemy ubezpieczyć również pasażerów, którzy z nami jeżdżą lub czy do naszego ubezpieczenia dopisana jest jakaś osoba trzecia. Te wszystkie zmienne powodują, że biorąc pod uwagę kilka osób posiadających ubezpieczenie w jednym towarzystwie mogą płacić różne składki i otrzymać różne odszkodowanie przy tym samym zdarzeniu.

Nie jest to w żaden sposób dyskryminacją, lecz raczej kalkulacją ze strony ubezpieczyciela ryzyka wypłacania odszkodowania. Nie jest w tym nic dziwnego, jeśli spojrzymy na sprawę z punktu widzenia ubezpieczyciela. Mimo iż OC jest obowiązkowe ludzie bardzo często nie pamiętają lub nie chcą pamiętać o terminie ubezpieczenia w takich sytuacjach niestety zostają obarczeni karą przez organ policji.

OC ma za zadanie zabezpieczać poszkodowanego. Najlepiej, kiedy właściciel pojazdu posiada zarówno OC jak i AC wtedy pomoc ostanie mu udzielona nie tylko wtedy, kiedy będzie poszkodowanym, ale również w sytuacji, gdy z jakiś powodów to on doprowadzi do kolizji. Chociaż nikt takowej nie zakłada przykładów nieumyślnego spowodowania wypadku można mnożyć, ponieważ jest mnóstwo sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie zapanować nad pojazdem przykładem może być chociażby zasłabnięciu z prawnego punktu widzenia jesteśmy winni spowodowaniu wypadku z etycznego punktu widzenia nie był to czyn zamierzony a raczej niezależny od nas.

.