Jakie gwarancje ma ubezpieczenie floty?

Właściciele firm posiadających floty samochodów dbają o ubezpieczenie przede wszystkim, dlatego iż samochody użytkowane są każdego dnia przez pracowników. Najczęściej jednym samochodem jeździ więcej niż jedna osoby. Różnią się one nie tylko sposobem użytkowania samochodu, ale również doświadczeniem czy trasami, które pokonują.

Ubezpieczyciele oferujące usługi do dużych firm oferują różne dodatkowe pakiety między innymi szkolenia przeprowadzane wśród pracowników, wszelkiego rodzaju instrukcje, w jaki sposób zachowywać się bezpiecznie na drodze jak również przy ewentualnym zdarzeniu drogowym, kolizji. W ofercie znajdzie się również system monitorujący kierowcę jak również sprawozdanie z ewentualnych wypadków, kolizji, naprawa. Towarzystwa posiadają umowy z stacjami diagnostycznymi gdzie samochody są sprawdzane pod względem technicznym.

Podobnie jest z serwisowaniem samochodów i ich naprawami dzięki współpracy koszty naprawy są dużo niższe niżeli każdy samochód miałby być sprawdzany i naprawiany w innym serwisie. Ubezpieczenie floty jest bardzo ważne po drugie pozwala na „zapanowanie” nad dużą ilością aut, które jeśli nie są zakupione w jednym czasie posiadają różny termin ubezpieczenia OC i innych. Floty dla firm ubezpieczeniowych to bardzo dobra forma zarobku, ponieważ jeden klient to kilka a czasem nawet kilkadziesiąt pojazdów, które z racji częstości użytkowania są bardziej narażone na kolizje, co za tym idzie składka jest wyższa, ale dla ubezpieczonego jest to z pewnością najwygodniejsza forma.

.